האם ג’ון גליאנו חזר בתשובה?

ג'ון גליאנו עם הרב בארי מרקוס

כשדמעות בזווית עיניו דיבר ג’ון גליאנו בגילוי לב על מאבקיו עם התמכרות, אמונתו ושיקומו הציבורי בהופעה באירוע חינוכי יהודי בשבוע שעבר, ואמר שהוא עכשיו “יכול להושיט יד ולבקש סליחה” לאחר תקופה של חרפה בעקבות האמירות האנטישמיות הידועות לשמצה שלו בבר פריז לפני כארבע שנים שבעקבותם פוטר מבית האופנה דיור בשנת 2011 לאחר וידאו שבו הוא נראה בבירור נואם שהוא ” אוהב את היטלר “, לראשונה הופיעה גליאנו בסדרת  אירועים שאורגנו על ידי הרב בארי מרקוס רבה של בית הכנסת המרכזי בלונדון.לאחרונה מונה גליאנו כמנהל קריאייטיב במרטין מרג’יאלה

ג'ון גליאנו עם הרב בארי מרקוס
ג’ון גליאנו עם הרב בארי מרקוס

גליאנו אמר לקהל שהוא לקח “אחריות מלאה” ומבקש כפרה מהקהילה היהודית והודה לרב מרקוס – שקרא לקהילה ל” עשות יותר מחסד קטן ” ל” התמיכה והאמונה” שלו בכל פעם כאשר “אחרים התייחסו אליי כמנודה”.

הרב הזמין את גליאנו לבית הכנסת בתקופה שלאחר ההתפרצות שלו,הוא תיאר את גליאנו כ” אורח הכבוד” וכמי ש”היה לו האומץ להכפיף את עצמו לתקופה ארוכה של שתיקה “.על החשיבות של סליחה, הוא הוסיף: “רק בגלל שמישהו הוא סלבריטאי,  לא צריך להתייחס אליו יותר בחריפות יותר מאחרים”.

גליאנו בן ה  54 אמר: “אני אלכוהוליסט. אני מכור “- אך הודיתי כי השימוש באלכוהול הוא לא תירוץ לאמירות האנטישמית שהורשעתי בהם על ידי בית משפט צרפתי”הוא הוסיף: “אנחנו אלכוהוליסטים והמכורים לא אחראים למחלה שלנו. עם זאת, אני לוקח אחריות מלאה על ההחלמה שלי ,אני עובד כל יום על דחיית המחלה הזו וזו תושג רק באמצעות התנזרות מוחלטת.”נהגתי להאשים את כולם במה שקרה, אבל עכשיו אני לא אשא בטינה. לבסוף אני כבר השלמתי עם מה שקרה ומה החלק שלי בזה. ”

לגבי הערות האנטישימיות שלו לפני ארבע שנים “הן לא דעות שאני שומר או שאני מאמין בהם”, גליאנו המשיך לדבר על החוויה של חיים ב” המרכז של הקהילה היהודית” ברובע המארה בפריז. הוא אמר כי למרות עלייה באנטישמיות בצרפת, הוא לא ראה שום אפליה או דעה קדומה ציבוריות נגד יהודים.הוא גם דיבר בחיבה על שיתוף פעולה עם ניצול השואה הארי אולמר,

“אלוקים נמצא במושב הנהג, לא אני, לפני זה חשבתי רק על עצמי ועכשיו אני מבין שזה רצונו של אלוקים. וזה עשה הבדל עצום ” ג’ון גליאנו

המעצב יליד ג’יברלטר הודה שהוא “היה מת”  אם לא היה לא היה נאלץ לעזוב את דיור,

גליאנו היה בחירה שנויה במחלוקת לאירוע היהודי, אך בסופו של דבר זכה לשבחים על שהגיע לקהילה והתנצל בפומבי.הרב התבדח שגליאנו היה “עכשיו אחראי על עיצוב כיפות לבית הכנסת מרכזי”.”כמה מכם כאן היו רוצים שנזכיר יומית את הטעויות שכל אחד ואחת מאיתנו עשינו? ביום הכיפורים, אנו מבקשים מחילה ומצפים לכפרה. אז האתגר שלי והשאלה שלי הוא: האם אנחנו יכולים כיהודים לא לסלוח לאחרים ?”

למרות המוניטין של גליאנו של הופעות מסלול ראוותניים ובוטות, הוא גילה כי הוא היה “אדם ביישן” שנאבק עם אורח החיים של תעשיית האופנה.

הוא קיבל כמה סיבובים של מחיאות כפיים מהקהל במהלך דיון שבו הופיע לצד מייסד מולטון בראון קרול בורנשטיין והמעצבת הישראלית רונית זילכה.

הנושאים לדיון כללו השפעות דתיות על עיצוב אופנה והאם תעשיית האופנה היא שיקוף של חברה בכללותה

הראיון המלא:

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn