האמת, לזה לא ציפינו מקולקצית הסתיו של רנואר

צללית שעון חול, חצאיות ושמלות באורך מידי בהשראת בית האופנה דיור ותקופת סיום מלחמת העולם השניה הם חגיגה בשבילנו שומרות הצניעות וכך צעדו הבוקר על המסלול של רנואר מגוון של לוקים מפתיעים

 

בבוקר מיוזע במל ל אביב השיקו ברנואר את קולקצית סתיו 2018 שלהם,סיפרו שעל רקע הקצב המסחרר של החיים המודרניים, של שגרה רוויית אסונות, מתחים וחוסר יציבות כלכלית, חברתית ופוליטית הם חיפשו נחמה בהתרפקות על העבר, ההשראה לקולקציה הזו הייתה תקופת סיום מלחמת העולם השנייה ובית האופנה דיור, חגיגה בשבילנו שומרות הצניעות , זו היתה תקופה נפלאה של חצאיות פעמון ושמלות מלאות בד באורכי מידי . וב-1947 נחשפת הקולקציה הראשונה של כריסטיאן דיור, המהווה נקודת מפנה קיצונית מאיפוק של מדי צבא ובגדי עבודה המזוהים עם שנות ה-40, ומעוררת סנסציה. הבשורה של דיור, שזכתה לכינוי New Look, מחזירה לחזית את צללית שעון החול הקלאסית במראה מהודק אך ראוותני -מבחינת נפח וטיב הבדים, רמת הגימור והנוכחות הזוהרת והאקסטרווגנטית, הצועקת שמחת חיים.

על המסלול הציגה רנואר את הקו המסחרי ואת פריטי התצוגה הייחודיים להדגשת החזון העיצובי של המותג לעונה, הבעיה שקשה להבין אלו פריטים יגיעו לחנויות ואלו ישארו על המסלול, המתח בין צללית ישרה לזאת של שעון החול, העומד במרכז הקולקציה לנשים, בא לידי ביטוי גם בבחירת החומרים. צמרים דקים בדוגמאות הלקוחות מעולם החייטות הגברית משתלבים בבדים בעלי אפיון נשי מובהק –ברוקאד, סאטן במגוון משקלים, טול, תחרה וקטיפה כשהם חלקים או בעלי טקסטורות ודפוסים בעלי אופי גיאומטרי או צמחי, עם נגיעות של רקמה ועבודות יד נוספות.  בפלטה צבעונית עשירה הנעה בין גווני פודרה לירוק ג’ייד, קאמל, מג’נטה ונייבי.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn